Gyorshír: jól futnak a magyarok

Temesváron zajlik a 24 órás ultrafutó Európa-bajnokság, amelyen a magyar női és férfiválogatott is szerepel. Az Eb-t szombaton reggel 9 órakor rajtoltatták el, és majd tízórányi futást követően a magyarok jól bírták a tempót, de messze még a cél.

Amint arról honlapunkon már olvashattak, a magyar hosszútávfutó-válogatott is szerepel a Temesváron zajló 24 órás Európa-bajnokságon. A női és férfi legjobbak között a magyar csapatnak dobogós vagy legalábbis dobogóközeli helyezésre is van esélye. A nagy futás rajtja szombaton reggel 9 órakor volt, és csaknem tíz óra elteltével az élő online-közvetítés szerint a nők között csapatban a lengyelek vezettek, azonban – figyelem! – a szakág jelenkori legjobbjával, Patrycja Bereznowskával szinte méterre pontosan tartotta a lépést a magyar válogatott kiválósága, a háromszoros Ultrabalaton-győztes, Spartathlon-második Maráz Zsuzsanna! A magyar és a lengyel futónő a legutóbbi eredményfrissítés idején egyaránt száz kilométer közelében járt. Voltak náluk több kilométert is teljesítők a mezőnyben, azonban tudni kell, hogy a lengyel hölgy (aki az elmúlt évek során világbajnoki címet szerzett, rekordokat döntött, és Spartathlont nyert) a verseny második felében az ultrafutásban egészen rendkívülinek számító taktikával és adottsággal képes rágyorsítani. Maráz Zsuzsannának a jelek szerint az a feladata, hogy ebben a heroikus küzdelemben tartsa a lépést a riválissal, s a jelek szerint ez a módszer működik. A pillanatnyi eredmények tükrében nagy csata zajlott minden méterért, s kora este a magyar női válogatott a harmadik helyre került a körözős versenyben.

A huszonnégy órán át tartó küzdés során azonban nem lehet előre elkiabálni semmit, a helyzet óráról órára, sőt percről percre változhat.

A magyar férfiak is nagyszerűen haladtak előre, a csapatversenyben a cikk írásának pillanatában a hetedik helyen álltak (élen a spanyolok, majd kicsivel később a csehek tempóztak), a legjobb futónk e gyorshír megjelenésekor a szűk tíz óra alatt 108 kilométert teljesítő Mihalik Norbert volt. Egyéniben a litván Aleksandr Sorokin vezetett, mégpedig hat perc alatti perc/ezer méteres köröket futva (zöldövezeti területen, aszfaltos, térköves burkolaton zajlik Temesváron az Eb), s eddig 123 kilométert hagyott maga mögött, Mihalik Norbert pedig hatodik volt (108 kilométer).

Szombaton 19 órakor a hölgyek egyéni versenyében a horvát Antonija Orlic állt az élen (104), míg Maráz Zsuzsa a negyedik helyen futott.

Aki a verseny élő online-közvetítését követni szeretné, megteheti, ha a http://my3.raceresult.com/98907/ linkre kattint, illetve a magyar válogatottról friss híreket a Temesváron szereplő ultrafutócsapat közösségi oldalán olvashat.

Korábbi cikkünk az Eb kapcsán, a magyar válogatott névsorával, a kontinensverseny tudnivalóival: https://www.csupasport.hu/futas/temesvari-korozes-hajra-magyarok-2316/