Győzött, de az idővel nincs megelégedve

Kohári Szabolcs ugyan megnyerte a Korinthosz 80 kilométeres távját, ám jobb időt szeretett volna futni.

Kohári Szabolcs, a Korinthosz 80 kilométeres távjának győztese nincs megelégedve a 6:38:49-es idejével, ám természetesen örül, hogy első lett a nívós versenyen.

„Az időeredményemmel nem vagyok megelégedve, húsz vagy huszonöt perccel jobb időt szerettem volna futni – mondta megkeresésünkre Kohári Szabolcs. – Lehet, az elején egy kicsit el is futottam magam, ez is közrejátszhatott abban, hogy nem értem el a tervezett időt. Összességében persze örülök, hogy ötödik nekifutásra sikerült megnyernem a Korinthoszt. Első alkalommal még kilenc óra tizenegy perc alatt értem be, ahhoz képest most majdnem három órát javítottam.

A frissítésem is elcsúszott, sokáig a frissítőasztal kínálatából töltöttem fel magam. Összességében különleges volt nekem a 2021-es Korinthosz, hiszen a tavalyi harmadik hely után végre megnyertem a nyolcvan kilométeres távot.”

A 21 éves sportoló a júliusi Ultra Lupa-tó 50 kilométeres versenyén 3:33:06-os idővel a második helyen ért célba, ezt a megméretést egyfajta főpróbaként fogta fel.

„Az Ultra Lupa-tó ötven kilométeres versenye remek főpróba volt. Mivel a Korinthoszon nem lehet biciklis kísérő, a Lupán próbáltam először kézi, soft kulaccsal menetelni. Magam vittem a kulacsot és a géleket, kizárólag azért, hogy szokjam a Korinthosz versenykövetelményeit. Mindent egybevetve elégedett voltam a második helyemmel.”

A szikszói sportember elárulta, a közeljövőben nem tervez ultratávon szaladni.

„Októberig biztosan nem futok ultrát, ezt szigorúan be szeretném tartani. A közeljövőben a félmaratoni és a maratoni időmön szeretnék javítani, éppen ezért először az augusztus végi Wizz Air félmaratonin, majd vagy a Spar Maratonon vagy a Kassa Maratonon veszek részt.”