Az utolsó szám döntött: magyar győzelem a franciaországi erősember-versenyen

Juhász Péter hatalmas csatában győzte le a vendéglátók legerősebbjét Sens városában.

A civilként tűzoltóként dolgozó Juhász Péter nyerte meg az International Open Strongman Cup elevezésű nemzetközi erősember-versenyt Franciaországban.

„Nagyon örültem a sikeremnek, különösen azért, mert az utolsó versenyszám előtt meg voltam róla győződve, hogy második leszek – idézi Juhász Pétert a Prémium Média & Sport Management Zrt. hírlevele. Sikerült kihoznom magamból a maximumot, alapvetően a második hellyel is elégedett lettem volna.”

Juhász Péter a dobogó tetején

Juhász a verseny szervezőjével, Franciaország legerősebb emberével, Pierre Motallal volt harcban végig a győzelemért.

A Párizstól 100 kilométerre fekvő Sens városában eredetileg tíz versenyző mérte volna össze erejét, végül heten tudták vállalni a megpróbáltatást, a mezőnyben két magyarral, Juhász Péterrel és Molnár Zsolttal. A versenyzők lengősúlycipeléssel kezdtek, a második versenyszám a gumiforgatás volt, egy 450 kg-os traktorkereket kellett ötször átlendíteni. A harmadik volt a vegyes nyomás, negyedikként következett a kőgolyócipelés, majd jött a felhúzás és zárásként a kamionhúzás.

A verseny szervezője engem tartott a legnagyobb riválisának, és én is ezt éreztem, csak fordítva.

Az első négy versenyszámból kettőt-kettőt nyertünk, kétszer ő volt második, kétszer én. A felhúzás után újfent egypontos előnyre tett szert, és amikor elkezdett esni az eső, úgy gondoltam, nem lesz folyatás. Ám nem így lett. A kamionhúzásnál figyeltem a többieket, úgy tűnt, nem annyira nehéz a kamion, ezért próbáltam gyorsan szedni a kötelet. Tizenkét századdal maradtam el az elsőtől, ekkor viszont még hátra volt a nagy riválisom. Volt egy-két mellényúlása, ezáltal annyi időt veszített, hogy végül ebben a számban csak ötödik lett, ez pedig az én végső győzelmemet eredményezte” – részletezte a verseny alakulását Juhász Péter.

MAGYAR SIKER ERŐEMELÉSBEN IS
Magyarország 18 év után ismét összetett érmet szerzett a felnőtt férfiak mezőnyében az erőemelő-világbajnokságon. A Nemzeti Versenysportszövetség tájékoztatása szerint Enahoro Asein 780 kilogrammos összetett eredménnyel állhatott fel a dobogó harmadik fokára a dél-afrikai viadalon, a 83 kilogrammos súlycsoportban. A Westfit Gym Budapest SE nigériai születésű versenyzője 272.5 kilogrammos guggolás után fekvenyomásban 145 kilót teljesített, míg a felhúzásban hatalmas csatában 362.5 kilogrammal, világcsúccsal zárt. Ezt megelőzően 2004-ben volt magyar összetett érem világbajnokságon, akkor ugyancsak Dél-Afrikában Árvai István aranyérmes lett.
(MTI)

„Nagyon büszke voltam, hogy Molnár Zsolti 42 évesen is felvette a versenyt a fiatalabbakkal, ő végül negyedik lett. Jól kiegészítettük egymást, arra próbáltunk figyelni, hogy egymásból kihozzuk a legjobbat, akkor még nem tudtuk, hogy ez mire lesz elég. Jól éreztük magunkat, a közönség nagyon sportszerűen viselkedett, azt gondoltam, hogy Trianon évfordulóján nem mi leszünk a kedvencük, viszont óriási biztatást és ovációt kaptunk” – tette hozzá Juhász Péter, aki a verseny előtt egy napot Párizsban is eltöltött.

Juhász Péter következő nagy versenye július 22–23-án a Bajnokok Ligája szerbiai állomása lesz, szeptemberben pedig Spanyolországban az európai Arnold Classicon indul, egy erősember-versenyen és egy három számból álló kőgolyóemelő-versenyen is megméreti magát.

A felső képen: Juhász Péter és Molnár Zsolt (Fotó: Prémium Média & Sport Management Zrt.)

CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!