Videón osztotta meg hátedzését Jay Cutler, négyszeres Mr. Olympia-győztes

Bár 2013-ban visszavonult, a testépítők körében hatalmas népszerűségnek örvend, és szívesen mutatja meg, hogyan is tartja a formáját.

Bár Jay Cutler csaknem tíz éve, 2013-ban befejezte a profi versenyzést, továbbra is nagy népszerűségnek örvend a testépítők körében. A négyszeres Mr. Olympia-győztes továbbra is kiváló formában van, és nemrég hivatalos Youtube-csatornáján osztott meg egy videót, amelyben részletesen elmondja, milyen gyakorlatokból áll egy hátedzése. A kommenteket olvasva is kiderül, hogy még mindig rengetegen példaképüknek tekintik a 48 éves testépítőt, és bizonyára az általa megosztott edzéstervet is sokan előszeretettel próbálják majd ki.

Kezdésképpen öt sorozatot csinál a Reverse Grip RealLeader gépen, ami leegyszerűsítve a fordított fogással történő lehúzás, majd ezt követi az egyik legnépszerűbb hátgyakorlat, az egykezes, döntött törzsű evezés. Ezekből három sorozatot végez tíz-tizenkét ismétléssel. Ezután következik három sorozat mellhez húzás szűk fogással, majd négy sorozat T-rudas evezés. Ezzel kapcsolatban megjegyzi, hogy a visszavonulása után nem gondolta volna, hogy továbbra is rendszeresen csinálja majd ezt a gyakorlatot. Ezt követően ismét lehúzásokat végez egy, az elsőhöz hasonló gépen, majd az edzést három sorozat hiperhajlítással zárja. Persze ezt is egy kis nehezítéssel, egy 25 fontos, azaz körülbelül 11 kilós súllyal a kezében.

Címlapfotó: AFP

CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!

These might interest you

Comments

Kövess minket a Facebookon!

AJÁNLÓ

Friss

Ki akart szállni, de a kisördög nem engedte: sérülten is végigfutotta a versenyt
Edzésen érezte magát az esőben, aranyérem lett a jutalma
Mórocza Andrea sporttörténelmi győzelmet aratott az Ultrabalatonon
Sörrel ünnepelte a célba érkezést a Real Madrid egykori sztárja
Nem az ő napja volt, mégis újabb ob-aranyat szerzett

Videók

Mustang Wanted: a bajkeverő, aki szerint a felhőkarcoló-mászás is extrém sport
A tizenkettedik világrekordjáért vállalta, hogy emberi csúzli lesz
Kényelmes, de ijesztő: így alszanak a sziklamászók a semmi fölött

Hegymászás

Hidegháborús harc a Mount Everestért: a titkos szovjet expedíció legendája
Negyven év után ment fel a hegyen elhunyt édesapja hátizsákjáért két argentin nő
A „Svájci Gépezet” halálakor még a futballmeccsek is elcsendesültek

Receptsarok

Paleo citromtorta
Egyszerű zöldséges tészta
Zöldségleves húsgombóccal

Ausztria

Öt csodálatos túraútvonal, amelyek néhány óra alatt teljesíthetők
8 tipp az éjszakai baglyoknak
Tekerni, feltöltődni, jót enni! – így lesz teljes a nagy tókerülés
A magasság mámora: 14 lenyűgöző látnivaló a magyar határ mellett
Csodálatos panoráma Majomheggyel és sasreptetéssel

Fallabda

Jótékony célú nevezés fallabdában
Irány a fallabdapálya!
Fallabda: nem olcsó, cserébe élvezetes

Horgászat

Jimmy Carter: emlékezetes horgászatok
Nagy fogások: Beckham lazaca, Ibra csukája
Huszonhat tonna ponty a Balatonból
Kövess minket a legfrissebb sportos trendekért és inspirációkért a Facebookon is.