Nemrég mindkét lábát műtötték, most pályacsúccsal győzött a Mátrabércen

Milata Patrik pályacsúccsal győzött a Mátrabérc 54 kilométeres távján, miután 4:49:44-es idővel ért be elsőként a célba.

Kiváló futással győzött a Mátrabérc 54 kilométeres távján, ráadásul pályacsúcsot döntött, másodikként sikerült öt órán belül célba érnie ezen a versenyen. Ez is volt a cél a rajt előtt?

Csupán az volt a célom, hogy úgy teljesítsem a versenyt, ahogy elvárom magamtól – mondta Milata Patrik, aki pályacsúccsal (4:49:44) győzött a Mátrabérc 54 kilométeres távján. – Előzetesen nem lőttem be időeredményt vagy helyezést, csak tartani akartam az előre eltervezett pulzust, nem szerettem volna sem lassabb, sem gyorsabb lenni a tervezettnél. Ezt sikerült is teljesítenem. A pályacsúcs? Természetesen nagyon örülök neki, sokat jelent, de nem ez a legfontosabb. Fontos, hogy a befektetett munka kifizetődött.

Milyen volt a futás?

Ahogy mondtam, tartottam a pulzusértéket, minden a lehető legnagyobb rendben ment, nem jött semmiféle hullámvölgy. Remekül éreztem magam futás közben, élveztem a versenyt. Hogy mi volt a legnagyobb kihívás? Nem tudnék ilyet mondani. Igazából minden futás kihívás, bármikor bármi megtörténhet, közbejöhet, sok esetben már önmagában táv kemény kihívást jelent.

Szerencsére mindent sikerült a lehető legjobban megoldanom, nagyszerű nap volt.

Ráadásul igencsak eredményes versenyen van túl a családjuk, hiszen testvére, Milata Paskal a második helyen ért célba.

Természetesen nagyon örülök a testvérem teljesítményének, szépen futott, nagyszerű eredményt tett le az asztalra. Nagyon tehetséges futó, megérdemli a sikert. Én nagyon családközpontú vagyok, ezért is tett boldoggá, hogy ketten is ott lehettünk a dobogón. Jól beosztotta az erejét, okosan versenyzett, büszke vagyok rá és ő is az lehet magára. Rengeteget dolgozik, de mellette mindig szakít időt a futásra. Le a kalappal előtte.

Ha jól tudom, az elmúlt év nem úgy alakult, ahogy eltervezte…

Mindkét lábamat megműtötték, sarokcsontkinövésem volt, a bokáimba titáncsavarokat raktak be, amelyek bent is maradnak. Az egyik lábamat 2022 decemberében, a másikat tavaly májusban operálták. A tavalyi szezon szinte teljesen kimaradt, augusztusban kezdtem el lazán kocogni, majd ősszel egy-két versenyen elindultam próbaképp. Minden rendben volt, így az év végén elkezdtem a felkészülést az idei futóidényre.

Akkor térjünk is rá: hogyan néz ki a versenynaptára?

A legfontosabb, hogy a tavalyi műtétek után figyeljem a testem reakcióját, miképp reagál a terhelésre. Eddig minden rendben van, a következő versenyem pedig júniusban Szlovákiában egy ötven kilométeres erőpróba lesz, majd júliusban száz kilométeren méretem meg magam az Alacsony-Tátrában. Egyelőre ezt a két versenyt tűztem ki magam elé, de ha a testem jól reagál, az év második felére keresek majd legalább egy száz kilométeres vagy afeletti külföldi viadalt.