Korábban a testvérét segítette a Spartathlonon, most kvalifikálta is magát

Kozma Roland halmozta a versenyeket az előző évben, közben az Ultrabalatonon megfutotta a szintidőt, s már csak a sorsolásra vár.

Kozma Roland bátyja, Kozma Zsolt korábban már teljesítette a Spartathlont, akkor Roland volt a segítője, aki eldöntötte, egyszer ő is teljesíteni akarja a legendás versenyt.

„Gyerekkorom óta sportolok, sokáig atletizáltam és futballoztam – mondta a kezdetekről Roland. – Előbb kisebb távú versenyeken indultam, majd növeltem a távot. Hat, tíz kilométer után jött a félmaratoni, majd a maratoni. Közben megsérültem, részlegesen, kétezertizennyolc elején focizás közben pedig teljesen elszakadt a keresztszalagom, ám májusban teljesítettem még egy ötven kilométeres versenyt, majd októberében megműtöttek, eltávolították a leszakadt szalagokat és a porcot.”

Sok ultrafutó barátja van, ilyen például Blaskó Mihály vagy Ujvári Balázs, testvére mellett őket tartja példaképének.

„Pozitívan értékelem a múlt évet, de persze volt negatívum is.

A Korinthosz 160-at százhúsz kilométer után fel kellett adnom, mert rossz állapotba kerültem, véreset köptem és véres volt a vizeletem is, így az egészségem megőrzése érdekében muszáj volt abbahagynom.

Ez fájó pont, hiszen korábban nem fordult elő, hogy félbe kellett hagynom versenyt. Ám az Ultrabalatont egyéniben teljesítettem, ahogy a 24 órás országos bajnokságot is. A Mamma Montana száz kilométeres távján párosban első helyet értünk el, erre is büszke vagyok, valamint az Ultra Lupa-tó százkilenc kilométeres távját is teljesítettem. Ráadásul futónagykövet lettem a Balatonfüredi Atlétikai Clubnál, amely nagy büszkeséggel tölt el. Összességében jó évem volt.”

A sportember minden évet futással kezd, így volt ez most is.

„Általában szilveszterkor és újév napján minden évben futok, mert úgy vélem, ahogy indul az év, olyan lesz az egész esztendő.

Idén is futottam, a második alkalommal megrendezett tizenöt kilométeres Happy New Trailt teljesítettem. Másfél kilométernél kifordult a bokám, onnantól kezdve az volt a célom, hogy valahogyan beérjek a célba, ami sikerült is.”

Hozzátette, a tavalyi 24 órás országos bajnokságon, illetve az Ultrabalatonon elért eredményével megfutotta a Spartathlon kvalifikációs idejét, a jelentkezését beadta, és az év eleji sorsoláson derül ki, hogy 2022-ben részt vehet-e a rangos eseményen. Ez nagyban befolyásolja a versenynaptárát, ám az szinte biztos, hogy az Ultra Trail Hungary 112 kilométeres versenyét különösen várja, valamint a Korinthosz 160-ra is készül, illetve a jövő kérdése az is, mely ötven kilométeres vagy annál hosszabb versenyen vesz majd részt.

CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!