Ötvenegy órát töltött a pályán, ezalatt 340 kilométert tett meg, így abszolútban győzött a tihanyi One Way Ticket backyard-versenyen. Elégedett?
Az aranyérem volt a célom, emellett szerettem volna az egyéni csúcsomat megdönteni – mondta Kertész Ádám, aki 51 kört megtéve abszolútban győzött a tihanyi One Way Ticket versenyen. – Az aranyérem összejött, de sajnos az ötvennégyórás egyéni csúcsomat nem tudtam megjavítani. Ez már az ötödik Backyard Ultra versenyem volt, s eddig korábban rendre a karámban estem ki, nem tudtam elindulni a következő körre, most mindenképpen el akartam ezt kerülni. Úgy voltam vele, ha ki is esek, akkor az azért legyen, mert nem tudom befejezni időn belül az adott kört. Három esztendeje vettem részt az első Backyard Ultra megmérettetésemen, azóta tudatosan erre a szakágra készülök. Korábban semmilyen téren, semmilyen versenyen nem lettem első, életemben először végeztem valamiben az élen, így ez még különlegesebbé teszi ezt a sikert. Ezen az úton kell tovább haladnom, s még keményebben dolgoznom.

Fotók: Kertész Ádám facebook
Azt írta közösségi oldalán, hogy egy olyan belső utazáson vett részt, amit sosem gondoltam volna. Ennek tükrében milyennek értékelné a versenyét?
A nagy meleggel nem volt semmiféle problémám, az volt a célom, hogy minden körülöttem lévő külső tényezőt kizárjak, és csak magamra, illetve a futásra koncentráljak. Kizárólag a testemre figyeltem, s igyekeztem a felbukkanó kisebb, nagyobb problémákra megfelelően reagálni. Nézegetve a versenyfotókat, látni lehet, hogy végig rezzenéstelen arccal mentem előre, belülre figyeltem és a futásomra.
Egyébként készültem rá, hogy tovább is tarthat a verseny. Szóltam az egyik segítőmnek, hogy tegye fel töltőre a fejlámpát, hiszen jó eséllyel szükség lesz még rá.
Azonban nem kellett már használni, pedig azt éreztem, hogy még tovább is ment volna, remek formában és állapotban éreztem magam. Nekem hat-nyolc hétig tart a felkészülés egy Backyard Ultra versenyre, a mentális és a logisztikai része számomra sokkal több időt és energiát vesz igénybe, mint a fizikális oldal. Kiválóan sikerült a formaidőzítés, mindennel maximálisan elégedett vagyok. Azt még mindenképpen el szeretném mondani, hogy sokat köszönhetek a profi segítő csapatomnak, akik értik a versenyt, teljes mértékben ismernek engem és minden előre nem tervezett helyzetre találnak megoldást. Ilyen remek csapat nélkül nem lehet komoly eredményt elérni a Backyard Ultra szakágban.
Ezúttal mi jelentette a legnehezebb kihívást?
Meglepően hangozhat, de semmiféle hullámvölgyem nem volt. Élveztem a versenyt. Utoljára rendezték meg a tihanyi backyardot: remekül sikerült búcsúznom az eseménytől, de… Nem biztos ez még… Az eredményhirdetésen bejelentettem, hogy szeretném a továbbiakban átvenni a verseny szervezői jogát Baranyai Mátétól, hiszen nem akarom, hogy véget érjen a tihanyi backyard története. Hiszem, hogy tovább tudjuk vinni, és méltó utódai leszünk az eddigi szervezőknek. Ez az esemény olyan szinten rabul ejtett, hogy nem lehet vége. A közeljövőben tárgyalunk a továbbiakról, a célom az, hogy a legjobb magyar Backyard Ultra versenyzők jövőre is ott legyenek Tihanyban.

Fotók: Kertész Ádám facebook
Milyen céljai vannak a közeljövőt tekintve?
Tihanyban tizenkét órára voltam az országos csúcstól, sajnálom, hogy nem jött össze, pedig a lábaimban ott volt a rekorddöntés, ment volna még tovább is a futás, de ugye a Backyard Ultra szabályai nem tették lehetővé a továbbhaladásomat. Habár komoly céljaim vannak ebben a szakágban, a világelithez sajnos nem tudok felérni, inkább a saját határaimat szeretném feszegetni. Kíváncsi vagyok meddig tudok eljutni. A versenynaptáram? Jelen pillanatban nincs tervben konkrét megmérettetés, a velencei Backyard Ultra versenyen lehet, hogy ott leszek, de még nem biztos. Az egyik legfontosabb üzenettel szeretném zárni: a célom az, hogy a teljes magyar Backyard Ultra mezőny egyre jobb legyen, fejlődjön ez a szakág és építsünk egy ennél is nagyszerűbb közösséget.