Fetter Erik és Vas Kata Blanka is megvédte címét az időfutam ob-n

A Debrecenhez közeli Bocskaikert határában rendezték meg a versenyt, amelyen nem született meglepetés.

Fetter Erik nyerte meg az országúti kerékpárosok férfi időfutam országos bajnokságát – adta ki az MTI. Az EOLO-Kometa bringása 50.86 km/órás átlaggal 44 perc 50 másodperc alatt tudta le a 38 kilométeres távot. Ezzel megvédte címét, és 17 másodperccel utasította maga mögé az ugyancsak 50 feletti átlagot tekerő Peák Barnabást, illetve egy perc 46 másodperccel Somogyi Gergelyt.

„Nyertem, ezzel elégedettnek kell lennem, ez a legfontosabb” – szögezte le Fetter Erik.

Fetter Erik

A második helyezett Peák Barnabás sem volt csalódott.

„Jó beállításaim voltak, minden szuper volt, elégedett vagyok, ennél többet nem tudtam volna menni. Erik nagyon szereti ezt a szakágat, sokat készül, megérdemelten nyert.”

Országúti kerékpár, országos bajnokság
Egyéni időfutam, férfiak, 38 kilométer

1. Fetter Erik (EOLO-Kometa) 44:50 perc
2. Peák Barnabás (Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux) 17 másodperc hátrány
3. Somogyi Gergely (Kaposvári KKSE) 1:46 perc hátrány

A férfi elitversenyzőké előtt rendezték meg a nők versenyét (19 km), amelyen utolsóként az SD Worx hegyikerékpárban olimpiai, országúton világbajnoki negyedik, terepkerékpárban Európa-bajnoki ezüstérmes bringása, Vas Kata Blanka 1 perc 5 másodperccel teljesített gyorsabban a második helyezett Zsankó Petránál. Harmadikként a tavalyi kiíráshoz hasonlóan Jordán Dorka fejezte be a versenyt.

„Ezt a pályát különösebben nem szeretem, mert egy kanyar van benne, amúgy egyenes és sík – fogalmazott a győztes az MTI-nek. – Jobban szeretem, ha több a kanyar, és kicsit dombosabb a pálya. Volt, hogy oldalról fújt a szél, amely amúgy is változékony volt. A meleg ugyanakkor nem zavart, sőt hidegnek éreztem a még nagyobb hőségben tartott edzőtábort követően.”

Vas Kata Blanka

A pályát 44.51 km/órás átlagsebességgel teljesítette, jó 20 másodperccel lassabban az elmúlt évnél.

Vas Kata Blanka az ob-t követően jövő csütörtöktől a női Giro d’Italián szerepel, megfogalmazott célok nélkül. Mint mondta, a tapasztalatszerzés és a tanulás a célja ebben az idényben.