Rajt-cél győzelmet aratott Csere Gáspár

Nyári melegben zajlott a 35. Wizz Air Budapest Félmaraton, az eseményt a koronavírus-járvány árnyékában példa nélküli biztonsági intézkedések mellett rendezték. A férfiaknál Csere Gáspár, a nőknél Kovács-Garami Katalin nyert.

Az idei Wizz Air Budapest Félmaratonon a résztvevők a rajtszámukat csak egy Covid–19-nyilatkozat kitöltése és testhőmérséklet-mérés után vehették át. A rajtzónákba mindenki szájmaszkban állhatott be, amelyet a rajtvonal átlépéséig magán kellett tartania. A szervezők azt kérték, hogy utána se dobják el a futók a maszkokat, hanem vigyék magukkal és futás után, s a célban újra vegyék fel. Az útvonalon a frissítőállomások elrendezése és a frissítők felvétele is kontaktmentesen történt, a versenyközpont helyszínén minden fontosabb ponton kézfertőtlenítőt lehetett használni – számolt be róla a BSI hírlevele.

A 8 órás rajthoz az egyéni futók mellett az NN páros félmaratoni és a Laufen trió félmaratoni első váltótagjai is felsorakoztak – a mezőnyt 7 hullámban indították útjára, több mint 14 percet vett igénybe, amire mindenki áthaladt a rajtvonalon. A futók között volt többek között Cser Krisztián operaénekes, Erdély Mátyás, az Oscar-díjas Saul fia című film Kossuth-díjas operatőre, Gyöngyösi Levente zeneszerző, Nyári Dia és Szabó Zsófi színésznők.

A 21 km-es táv Magyarország félmaratoni országos bajnoksága is volt, így szinte a teljes hazai élmezőny képviseltette magát. A férfiak versenyében nem született meglepetés, Csere Gáspár (1:06:29) sorozatban negyedik alakommal végzett az élen Jenkei Péter és Koszár Zsolt előtt.

„Nehéz verseny volt, de mégis könnyebbnek éreztem, mint tavaly – nyilatkozta a magyar bajnok Csere Gáspár – A tavaszi felkészülésem annak ellenére jól sikerült, hogy a versenyek elmaradtak. A mai futás egy jóleső rajt-cél győzelem volt.”

Kovács-Garami Katalin élete első félmaratoni bajnoki címét szerezte – Fotók: BSI

A női versenyben Kovács-Garami Katalin (1:18:52) élete első félmaratoni bajnoki címét szerezte, sok évvel a korábbi, 1500 méteren nyert cím után. Utána Szabó Nóra majd Szabó Tünde érkezett a célba.

„Nem volt könnyű verseny – mondta Kovács-Garami Katalin a célba érkezést követően. – Körülbelül 18 kilométerig együtt futottunk a lányokkal, ők gyakran tempót váltottak, eleinte csak arra figyeltem, hogy ne szakadjak le. A végén aztán sikerült az élre kerülni és megnyerni a versenyt.”

A profikat aztán végeláthatatlan sorokban követték azok, akik ezen a napon nem elsősorban az ellenfeleket, inkább a versenytávot – s olykor bizony önmagukat – próbálták meg legyőzni. Túlnyomó többségük sikerrel járt, s életre szóló emlékül őrzi majd ezt a napot. Közel ezren választották az idei év újdonságát, a Manna ABC 10 km-es távot is, itt már igazi kánikulai hangulat uralkodott.