Az utolsó háromszáz méteren nyerte meg élete első csúcsfutását a Kékesen

Vásárhelyi Máté, az Újbudai Castor SE 19 éves tehetsége sokáig együtt haladt riválisaival az élbolyban, aztán a kékestetői bekötőútra fordulva eldőlt, hogy övé lesz a győzelem.

Augusztus 27-én, szombaton 25. alkalommal rendezték meg a BSI csúcstámadó-eseményét, az Antenna Hungária Kékes Csúcsfutást, amelyen a verseny negyedszázada íródó történetében először az indulók terepen is teljesíthették a távot.

A hagyományos aszfaltos versenyt – 11.6 kilométer 671 méteres szintkülönbséggel – 17 másodperces előnnyel az ELTE hallgatója, Vásárhelyi Máté nyerte meg, akinek ez volt élete első „csúcstámadása” a Kékesen.

„A célom egyszerű volt: meg akartam nyerni a viadalt – kezdte az értékelést a fiatal terepfutó. Rövid bemelegítés után álltam be a rajtkapuba. A napon már a rajt előtt is meglehetősen meleg volt, ezért minden frissítést kihasználtam:amikor csak tudtam, leöntöttem magam vízzel. Nem kezdtünk gyorsan, és szinte azonnal kialakult az élmezőny körülöttem. Komócsin Balázs előtt futottam körülbelül három kilométerig, majd mellette, illetve mögötte.

Amikor ráfordultunk a kékestetői bekötőútra, éreztem, hogy enyém lehet a győzelem. Végül az utolsó háromszáz méteren sikerült ellépnem előle. Rendkívül boldog vagyok, hogy sikerült megnyernem életem első Kékes Csúcsfutását.”

Futóberkekben sokan tudják, hogy Vásárhelyi Máté alapvetően eddig terepfutásban érte el sikereit, ám egy ideje kacérkodik a gondolattal, hogy aszfalton is kipróbálja magát. Nos, mivel ez volt élete első „Kékese”, és a szombati volt a jubileumi, 25. megméretés, úgy döntött, nem terepen, hanem aszfalton próbál szerencsét. Sikere ellenére maradt benne némi hiányérzet.

„Nem vagyok teljesen elégedett, mert ötven percen belül szerettem volna teljesíteni a távot. A rendkívüli meleg megnehezítette a dolgomat, ezért a táv második felétől már csak arra összpontosítottam, hogy az első helyen érjek célba” – fogalmazott.

Természetesen nem ez az egyetlen viadal, amelyen Vásárhelyi Máté idén még helytállhat. Számos kihívás vár rá, többek között a szeptember 9. és 11. között Olaszországban sorra kerülő skyrunning világbajnokság, amelyen szeretne mindent beleadni, és minél előrébb végezni.

„A felkészülés és a folyamatos versenyzés mellett egyetemi tanulmányokat is folytatok, most leszek másodéves az ELTE-n földrajz-testnevelés szakon. Szeretem a kettőt együtt csinálni, eddig örömmel jártam be az órákra, és remélem, hogy ez idén sem lesz másképpen. Ami a futást illeti, tervezzük az edzőmmel, hogy az ősszel elindulok aszfalton egy félmaratoni versenyen” – tette hozzá a fiatal futó.