Gyomorprobléma hátráltatta, ám ez sem akadályozta meg az ob-győzelmét

Györkös Virág 115.552 kilométerrel győzött a Fehér Enikő- és Vörös Balázs-emlékverseny keretein belül rendezett martonvásári 12 órás országos bajnokságon a nők között.

Életében először lett országos bajnok, miután megnyerte a tizenkét órás ob-t a nők között. Ezzel a céllal érkezett a versenyre?

Nem a győzelemre készültem, hiszen nagyon sok a kiváló ultrafutó Magyarországon – válaszolta a Csupasportnak Györkös Virág, aki 115.552 kilométerrel győzött a Fehér Enikő- és Vörös Balázs-emlékverseny keretein belül rendezett martonvásári 12 órás országos bajnokságon a nők között. – A Pápai AC versenyzője vagyok, ezért szerettem volna az egyesületemet is méltóképpen képviselni. Korábban időben futottam már hosszabbat, de a távot nézve most tettem meg a legtöbbet. Előzetesen nem tudtam, hogy mit várjak ettől a versenytől, hogyan viselem a körbe-körbe futást.

Mivel a terepfutással ellentétben ez monotonabb mozgás, más a ritmus, kíváncsi voltam, sikerül-e megtalálni azt az egyenletes tempót, amivel végig tudok menni.

Több részcélt tűztem ki magam elé, azt tudtam, hogy száz kilométert tudok menni, és ez alapján lőttem be a tervet. Hat óra alatt hatvanat, nyolc óra alatt nyolcvanat, majd tíz óra alatt száz kilométert, a száztíz már álomkategória volt. Nagyon boldog vagyok a győzelem miatt.

Hogyan értékelné a futását?

Minden úgy ment, ahogyan elterveztem, próbáltam élvezni a versenyt. Nem a vérre menő versengés volt a célom, hanem az, hogy jól érezzem magam. A frissítést is megfelelően raktuk össze, bár menet közben jött egy kisebb probléma, így kissé változtatni kellett. Ráadásul a meleg miatt kétszer elszállt a pulzusom, ez is nehezítő tényező volt, de jól kezeltük.

Összességében minden jól alakult, nagyon jól éreztem magam.

Mi miatt kellett változtatnia?

A frissítés miatt nyolc óránál előjött egy kisebb gyomorprobléma, ami miatt módosítanunk kellett a terven, de aztán minden rendben ment. Illetve a meleg is megviselt, de készültünk rá, így tudtuk kezelni.

Milyen versenyekre készül még az év során?

A naptáram eléggé zsúfolt, jelenleg a futóversenyek vannak terítéken, aztán júniustól jönnek a triatlonos erőpróbák is. A nyári Ultra Tisza-tó százharminc kilométeres távjára készülök, az lesz az idei főversenyem. A terepfutást sem engedtem el, májusban a Kékestetőn versenyzek, és meglátjuk, milyen további események férnek még bele. Azt mindenképpen meg szeretném említeni, hogy egyesületünk következő utcai futóversenye, a CoolTOURun június tizenötödikén lesz Pápán, szeretettel várunk mindenkit.