Futókörök Napja – Dabas volt a legaktívabb!

A Pest megyei városban összesen 3426 kilométert tettek meg a futók a szabadidősportos eseményen, amelyre egyébként bárki nevezhetett, és országosan tíz helyszínen lehetett róni a köröket.

Sikeres volt a Futókörök Napja, amelynek keretében az ország tíz helyszínén 23 313 kilométert teljesítettek a futók. A versenyt Dabas nyerte meg 3426 kilométerrel, a második helyen Kaposvár végzett, a harmadik legtöbb kilométert gyűjtő település pedig Budapest XVIII. kerülete lett.

A szabadidősportos eseményre bárki nevezhetett. Az Országos Futópálya-építési Programban az elmúlt időszakban több futópályát adtak át az Aktív Magyarországért Felelős Kormánybiztosi Iroda támogatásával, a Szabadidősport-eseményszervezők Országos Szövetségének szakmai koordinálásával. A projekt során átadott futókörök közül Gödöllőn, Hajdúböszörményben, Kaposváron, Kőbányán (Sportliget), Óbuda-Békásmegyeren, Pápán, Pestszentlőrincen, Székesfehérváron, Sárváron és Dabason zajlott a verseny.

A szervezők a Futókörök Napját azzal a céllal rendezték meg, hogy népszerűsítsék a futást, valamint felhívják a figyelmet a rendszeres testmozgás fontosságára. Valamennyi helyszín egyben az Ötpróba szabadidősport-eseménysorozat pontszerző állomása is volt.

A végeredmény

1. Dabas – OBO Aréna, 591 futó, összesen 3426 km. 2. Kaposvár – Cseri park, 504 futó, 3391 km. 3. Budapest, XVIII. kerület – Havanna-lakótelep, 397 futó, 3243 km. 4. Budapest, X. kerület – Sportliget, 311 futó, 2747 km. 5. Hajdúböszörmény – Fürdőkert, 250 futó, 2681 km. 6. Sárvár – Csónakázó-tó, 256 futó, 2176 km. 7. Gödöllő – Alsópark, 217 futó, 1819 km. 8. Pápa – Külső-Várkert, 129 futó, 1369 km. 9. Székesfehérvár – Halesz-liget, 115 futó, 1368 km. 10. Budapest, III. kerület – Táncsics Mihály park, 114 futó, 1093 km