Hat övből három magyar versenyzőé lett a Mr. Olympia bothúzó-világbajnokságán

Orlandóban rendezték a Mr. Olympiát, a testépítők legrangosabb versenyét, a vele párhuzamosan rendezett bothúzó-vb-n több magyar érem is született.

A Mr. Olympia egyben a bothúzók nem hivatalos világbajnoksága is volt, amelyen hat övet osztottak ki, ezek közül három is magyar versenyzőhöz került. Két ezüstérem mellett Deli Tamás, Véró Alex és Balogh Dóra bajnoki övvel térhet haza, ráadásul Delinek felhúzásban is sikerült elhoznia egy második helyet.

„Nem láttunk előzetes nevezést, mégis dobogóesélynek tartottam magunkat – kezdte az értékelést Deli Tamás a Prémium Média & Sport Managementnek. – Szerettem volna a tavalyi harmadik helyet legalább megőrizni. Áhított cél volt az öv megszerzése.

A sorsolásnál szerencsém volt, az elődöntőben és a fináléban találkoztam keményebb ellenfelekkel. A kirgiz riválisomat 2–0-ra vertem meg, a döntőben pedig azzal a kanadaival találkoztam, akitől korábban mindkétszer kikaptam. Nagyon koncentrált voltam, így sikerült visszavágnom.”

A 46 éves csapatvezető nem sokkal később a profi felhúzók nyílt kategóriájában is megmérette magát, a 300 kg-os teljesítménye ezüstérmet ért. Egy éve Véró Alexszel utazott ki a rangos eseményre, de 27 éves társa akkor nem tudta megméretni magát, ugyanis négy nappal korábban leszakadt a bal combfeszítő izma.

„Hosszú lábadozás közben lelkileg nagyon összetörtem, és kérdéses volt, visszatérek-e valaha is a versenysporthoz” – mesélte Véró Alex, akinek gyermekkori álma vált valóra, hogy a Mr. Olympián megnyerte az abszolút kategóriát. Három magyar hölgy is velük tartott az Egyesült Államokban megrendezett viadalra, Csordás Cintia a –70 kilogrammos kategóriában második lett.

„Ha két héttel ezelőtt azt mondta volna valaki, hogy második lesz, aláírtuk volna, de evés közben jött meg az étvágy, így Cintia kicsit csalódottan zárt – de én nagyon büszke vagyok rá” – értékelte teljesítményét Deli. A +70 kilogrammos kategóriában már a döntő előtt biztos volt a magyar siker, lévén Balogh Dóra és Szőcs Petra nézett farkasszemet egymással, a finálé végül az elsőéves bothúzó Balogh sikerét hozta. – Kis létszámú csapattal érkeztünk, így álomszerű, hogy a hat övből hármat mi vihetünk haza.”

A magyar bothúzó-válogatottra hamarosan újabb fontos megméretés vár, november végén 18-20 tagú csapattal készülnek részt venni az Európa-bajnokságon.