23 569 résztvevő és magyar győzelmek a 39. Telekom Vivicittán

Több mint húszezren mozogtak két nap alatt Budapesten a tavasz legnagyobb futóeseményén, a 39. Telekom Vivicittán.

Igazi futóünnep a főváros szívében: 23 569 résztvevő a tavasz legnagyobb sporteseményén. Impozáns környezetben, gyönyörű napos időben és igazi futóhangulatban ünnepelték a tavaszt az idei, immár 39. Telekom Vivicittán, amelyen amelyen 102 ország több mint 2200 futója vendégeskedett – derül ki a szervezők közleményéből. A közösségi élmény mellett jó ügyet is szolgáltak az indulók: a tíz karitatív szervezetnek nyújtott támogatás összege elérte a 10 millió forintot.

A hétvége második napját az ikonikus félmaraton nyitotta, amelyen egyéniben (Vivicittá Félmaraton), párosban (Szimpatika Páros), vagy trióban (YoPro Trió) rótták a résztvevők a Budapest legimpozánsabb és világörökségi részein kanyargó útvonalat. A három távon közel 9000 lelkes amatőr és profi futó állt rajthoz, hogy aztán célba érhessen a Margitszigeten.

A vasárnap és egyben a kétnapos rendezvény záró száma a hagyományoknak megfelelően a 13 órakor rajtoló Telekom Vivicittá 10 km-es futás volt, amelyet a férfiak között Dobi Gergő (DSC-SI) nyert meg Marx Balázs (GYAC) és Honti Marcell (VEDAC) előtt, a nőknél Horváth Karolina diadalmaskodott, megelőzve a dán Laura Kassemet és Kovács Fruzsinát (Budaörsi Triatlon Klub).

A résztvevők között volt számos olimpiai bajnok, művész és közéleti személyiség is.

A szombati nap emlékezetes pillanata volt a több, mint 600 fős SUHANJ! Futam, amelynek fogyatékkal élő és ép résztvevői együtt bizonyították, hogy a mozgás öröme mindenkié.

Az idei rendezvény is színes futóünnep volt, amelyen mindenki talált kedvére való kihívást, programot. Míg a futók és túrázók Budapest legszebb részeit fedezhették fel, addig a kísérők, családtagok a rendkívül színes és sokoldalú, a Nagyréten felállított kiállítói sátrakban és különböző programokkal tölthették el az idejüket.

Az idei esemény különlegessége volt, hogy a főszponzor Telekom által biztosított mesterséges intelligencia segítségével minden induló a választott táv teljesítése után személyre szabott összefoglalót kapott, és eldönthette, megosztja vagy akár a Nemzeti Sport online felületén is megjelenítheti – ezzel a lehetőséggel rengeteget éltek is.