Először futott 100 fölött, nem is „keménykedett”, de csak megnyerte

Szöllősy Edina 14:51:43-as idővel nyerte meg az Ultra Lupa-tó 130 kilométeres távját, a terepfutás a Börzsönyben sokat kivett belőle.

Micsoda kezdés! Az első száz kilométer feletti versenyén rögtön győzött. Az aranyérem volt a célja?
A biztos teljesítést tűztem ki célul – mondta Szöllősy Edina, aki 14:51:43-as idővel nyerte meg az Ultra Lupa-tó 130 kilométeres távját. – Az edzőm, Káldy Zoltán nagyon féltett, mondván, eddig nyolcvan kilométer volt a legtöbb, amit teljesítettem. Ezen kívül nagyon meleg volt, és az éjszakai körülmények is nehezítő tényezők voltak. Megígértem neki, nem lesz semmi keménykedés, okosan frissítek, és folyamatosan hűtöm magam. Véletlenül alakult így, nem éreztem, hogy éppen hol vagyok a mezőnyben. A férjem mondta a táv felénél, hogy elöl vagyok, akkor úgy gondoltam, hosszú még a verseny…

A Börzsönyben volt egy kis kitérő, ami miatt hosszabb lett a táv. Milyen volt a terepes rész?
Terepen abszolút nem futok, emiatt nekem a szokásosnál nehezebb volt a börzsönyi rész. Szerencsére jó egy órát tudtam még világosban menni, majd besötétedett. Volt mellettem egy srác, akivel egy tempóban futottunk, jót beszélgettük, és segítettük egymást. Folyamatosan figyelmeztettük a másikat, hogy hol milyen akadály vár ránk. Teljesen rendben volt.

Mi volt a legnehezebb?
A Börzsöny sokat kivett belőlem. Ráadásul éjszaka kellett itt haladni, voltak kemény erdei emelkedők, akkor gyors gyaloglásba váltottam.

Át kellett esnie hullámvölgyön?
Nem. Az utolsó húsz-harminc kilométer nehéz volt, ekkor egy kicsit elfáradtam, nehézkesen ment a futómozgás.

Kezdő ultrafutó vagyok, még sokat kell gyakorolnom a száz kilométer feletti távokat, és sokat is kell fejlődnöm. Egyébként az órám szerint hat kilométerrel meghaladtam a százharminc kilométert, nem tudom, hogy jött ki, valószínűleg a sok kicsi eltévedés okozta.

A célba érkezést követően mi jutott eszébe?
Az, hogy a kemény munka minden egyes perce megérte. Megjegyezném, nekem nem volt fontos a helyezés, de nem lett volna jó érzés, ha az utolsó egy órában megelőznek… Mondjuk, aki ötödik lett, ő is ugyanolyan sokat küzdött, mint bárki más. Mindenkinek jár a tisztelet és a gratuláció, aki teljesítette a versenyt.

Eddigi legnagyobb sikerét érte el?
Mivel kezdő ultrafutó vagyok, egyértelműen igen. Kétezertizennyolc óta futok, három éve vagyok az ultrában. Akkor az Ultra Tisza-tó hatvanöt kilométeres távját teljesítettem, aztán jött a Korinthosz nyolcvan, idén pedig egy nyolcszoros Ironman-teljesítő sráccal párosban futottuk le az Ub-t. Most pedig jött az Ultra Lupa-tó százharminc kilométere. Türelmes vagyok, tudom, még sokat kell edzenem. Hosszú távú célom egyéniben teljesíteni az Ultrabalatont.