Ötven és száz kilométeres versenyt is megnyert már az idén

Szilágyiné Tóth Tímea 8:44:56-os idővel abszolútban győzött a 10. Szederkény–Bóly 100 kilométeres versenyen, később 4:14:14-es idővel nyert a Szerelmes Füred 50 kilométeres távján.

Nagyszerűen kezdődött az éve: abszolútban győzött a 10. Szederkény-Bóly száz kilométeres megméretésen, és nyert a nők között a Szerelmes Füred ötven kilométerén is. Kezdjük az előbbivel, milyen céllal vágott neki a versenynek?

Edzőverseny volt, csupán megfelelően akartam lefutni – mondta Szilágyiné Tóth Tímea, aki 8:44:56-os idővel abszolútban győzött a 10. Szederkény–Bóly 100 kilométeres versenyen, később 4:14:14-es idővel nyert a Szerelmes Füred 50 kilométeres távján. – Nem volt különösebben nagy célom, a Szederkény–Bóly inkább örömfutás, mintsem verseny. Nem az volt a lényeg, hogy ki nyer, hanem az, hogy mindenki jól érezze magát. Kiváló volt a hangulat, mindenki nagyon kedvesen viselkedett, a szervezők mindenre odafigyeltek, vigyáztak ránk. A pálya nagyon szép volt, különösen az első kör és a Villányi-hegység. Az időjárással szerencsések voltunk, egyáltalán nem volt hideg, sőt a végére rendesen meleg lett. Minden tökéletesen alakult.

Milyen volt a futása?

Minden úgy ment, ahogy elterveztem. Egyáltalán nem volt hullámvölgyem, végig a saját tempómban mentem, remekül éreztem magam futás közben. Igaz, az utolsó tizenöt kilométeren már éreztem, hogy fáradok, de egyáltalán nem kellett megküzdenem nagyobb nehézséggel. Egy kicsi szint volt a pályában, de nem okozott problémát. Abszolút tét nélküli futásról beszélhetek, nagy élményt adott.

Térjünk rá a Szerelmes Füredre – az milyen volt?

Nagyon nehéz, bevallom őszintén, nem esett jól. Közel volt a Szederkény–Bólyhoz, így eléggé szenvedősre sikeredett.

De örülök, hogy megcsináltam, ráadásul az időjárás is éppen az ellentettje volt a Szederkény–Bóly viadalnak. A Szerelmes Füreden végig esett az eső, ugyanakkor egyáltalán nem hátráltatott, hiszen szeretek esőben futni. Talán a fáradtság volt a legnagyobb probléma. Maga a verseny és a hangulat ismét kiváló volt, Baranyai Máté eseményei mindig nagyszerűek, szeretem őket.

Milyen további tervei vannak az esztendőre?

Nem találtam még ki a teljes naptárat, az biztos, hogy májusban először veszek részt egyéniben az Ultrabalatonon. Izgatott vagyok, a cél, hogy addigra a legjobb formába kerüljek. Nézegetem a naptárat, hogy hova is nevezzek, egyelőre keresgélek a versenyek között.