Backyard Ultra vb: 6. helyen végzett, világrekordot döntött a magyar válogatott

Fodor Szilárd és Csécsei Zoltán vezérletével kiválóan szerepelt a magyar csapat, amelynek egyedülálló módon minden futója versenyben volt a 32. körig.

Először vett részt a magyar válogatott a Backyard Ultra világbajnokságon, és rögtön kitűnő eredménnyel zárt: a 37 induló nemzet közül 599 teljesített körrel a 6. helyen végzett. A nemzeti együttes tizenöt futójának eredménye egyenként:

Fodor Szilárd 54, Csécsei Zoltán 53, Geszti Péter 46, Drexler Gábor 45, Fűrész Edit 43, Keller Sándor 43, Blaskó Mihály 40, Kertész Ádám 38, Sárosi Gyula 38, Gurisatti Gábor 37, Horn Zsanett 33, Kelemen Anett 33, Gyöngyösi Róbert 32, Hugyecz Edina 32 és Huzsvay Edit 32 teljesített kör.

A magyar csapat sokáig a kanadaiakkal volt hatalmas versenyben az ötödik helyért, ám amíg a 46. körtől magyar színekben már csak Fodor Szilárd és Csécsei Zoltán futott, addig a kanadaiaknál hárman gyűjtötték a köröket, és a legjobb futójuk végül 66 körnél állt meg. Érdekesség, hogy a világbajnokság a cikk írásának idején, a 68. körnél is tart, bár az amerikai válogatott behozhatatlannak tűnő előnnyel vezet (823 kör) a még versenyben lévő ausztrál (727), belga (722) és japán (700) válogatott előtt.

A szombaton indított verseny aktuális állását mutató táblázat adatai alapján a magyar csapat átlagosan 45:31 perc alatt tett meg egy kört a 6706 méter hosszú pályán, amelyet minden órában teljesíteni kellett, a fennmaradó időt pedig fel lehetett használni a regenerálódásra. S bár a dobogóra nem fért oda a csapat,

egy világrekordot így is sikerült megdönteni, a 32. körig versenyben volt a magyar válogatott minden futója.

Nyitókép: Kincses Ferenc, facebook