Erős Tibor nyerte meg a hatórás országos bajnokságot

A tavaly négy hazai ultraversenyen is győztes hosszútávfutó végzett az élen a vasárnapi hatórás viadalon, megelőzve nagy riválisát, Beda Szabolcsot, valamint Belej-Fekete Bálintot.

Nemrég ért véget az 1. Tapolca Ultramaraton, amely az év első hazai nagyszabású futóeseménye volt. Mint korábban megírtuk, először rendeztek a városban hatórás országos bajnokságot, amelyen rajthoz állt az ország több neves ultrafutója.

A számos betétfutam mellett a legnagyobb figyelem a hatórás ob férfiversenyt övezte, amelyen többek között rajthoz állt a tavalyi 12, 24 és 48 órás ob aranyérmese, Beda Szabolcs, a 2021-es hatórás ob ezüstérmese, Rebbenszki Gábor, valamint a Balatonfüred Ultramaraton 12 órás futam, a Korinthosz 160 km, a Mamma Montana 100 km és 100 km-es magyar bajnokság tavalyi győztese, Erős Tibor.

A 3135 méter hosszú, aszfaltborítású, műutat és kerékpárutat is magában foglaló zárt körpályán Erős Tibor bizonyult a legjobbnak, megnyerte az országos bajnokságot, legyőzve legnagyobb riválisát, Beda Szabolcsot. A harmadik helyet Belej-Fekete Bálint szerezte meg.