Juhász Patrik magabiztosan nyerte meg az idei Libegő Trail klasszikus számát

A harmadik alkalommal megrendezett hegyifutóversenyen az ifjú atléta nem talált kihívóra, de szolgálta a felkészülését az ob-ra.

Az idei Libegő Trail hegyifutóverseny klasszikus (25 kilométer) és fun kategóriájában (14 kilométer) összesen hetvenöten álltak rajthoz, az 1650 méter szintemelkedést magában foglaló klasszikus verseny női számát a terepfutó Csillag Eszter nyerte meg nagy fölénnyel, míg a férfiak mezőnyében Juhász Patriknak nem akadt igazi ellenfele.

„Ez volt az első Libegő Trail-versenyem, bár korábban már több, a hegyfutas.hu által szervezett viadalon indultam – mondta Juhász Patrik, a HegyiKecskék 19 éves terepfutója. Rendkívül versenyközpontúak, és mindig színvonalas eseményeket rendeznek. Edzőm, Szabó Sándor hívta fel a figyelmemet a Libegő Trailre, s mivel jól ismerte a terepet, alaposan felkészített, nagyrészt ennek köszönhetem a győzelmemet.”

Juhász Patrik a dobogó felső fokán. Fotó: hegyfutas.hu

Fiatal kora ellenére Juhász Patrik már több megméretésen is letette névjegyét: tavaly nyáron első lett a Verőce Éjszakai Trailen és a decemberi Lipót Trailen is, sőt a szeptemberi Kékes Csúcsfutáson is elsőként ért célba. Ezenkívül a dobogó harmadik fokára állhatott fel a felnőttek mezőnyében a nemzeti terepfutó-bajnokság hosszú távú versenyén, a Muzsla Trailen, míg a rövid távú viadalon, a Mátra Vertikálon ezüstérmet nyert.

Juhász Patrik 2021-ben részt vett az olaszországi terepfutó skyrunning-világbajnokság rövid és hosszú távú versenyén is. Előbbiben a 10., utóbbiban a 18. helyen ért célba korcsoportjában.

Ebben az évben három hazai felkészülési versennyel a háta mögött vágott neki a Libegő Trailnek.

3. Gösswein Csaba 2:37:20

„Remek formában érkeztem a viadalra. Megmondom őszintén, nem is nagyon böngésztem a rajtlistát, azt sem tudtam, ki számít esélyesnek, és mire számítsak. Annyit azért tudtam, hogy a pályacsúcs két óra tizen-egynéhány perc körül van, de nem reméltem, hogy megdöntöm, mert kedvezőtlenek voltak az időjárási körülmények. Bár elfáradtam a verseny végére, nem hajtottam ki magam teljesen, maradt bennem némi szufla. Így is sikerült két óra huszonnégy percet futnom, amivel elégedett vagyok. Hiányzott egy igazi versenytárs, akivel húztuk volna egymást. Sokkal jobban bírtam, mint amire számítottam, persze az utolsó néhány kör nekem sem esett jól.”

Juhász Patriknak azért – mint mindenkinek – meg kellett küzdenie a libegő alatti pályaszakasszal, ahol felfelé kellett futniuk a versenyzőknek, és másfél kilométer alatt több mint 300 méternyi szintemelkedés nehezítette a dolgukat. Ennek ellenére élvezte a futást, mert szereti a hegyifutóversenyeket, és a pálya is nagyszerű volt.

„Nehéz lesz, de szeretnék kijutni az andorrai skyrunning terepfutó-világbajnokságra, amelyhez az országos bajnokságon át vezet az út. A hétvégén is vár rám egy kihívás, méghozzá a terepfélmaratoni országos bajnokság. Terveim között szerepel, hogy sokat fejlődjek, és eljussak még több színvonalas hazai, illetve nemzetközi versenyre. Ez a műfaj azonban meglehetősen költséges, így minél több támogatóra lesz szükségem.”

CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!