Lomb Ádám legyőzte Csere Gáspárt, ő lett a félmaratoni magyar bajnok

Lomb Ádám hatalmas csatában győzte le Csere Gáspárt, a nőknél Nagy Julianna bizonyult a legjobbnak.

A szervezők közleményükben elégedetten közölték, hogy a 2020–2021-ben csúcsra járó koronavírusjárvány után ismét összesen több mint tízezren vettek részt a 38. Wizz Air Budapest Félmaratonon vasárnap.

A félmaratoni, vagyis a 21 kilométeres táv versenye egyben országos magyar bajnokság is volt, ami tovább növelte a patinás esemény tétjét, rangját. A férfiaknál az abszolút első helyet három kenyai futó hozta el, akik gyakorlatilag rajt-cél győzelmet arattak, mögöttük azonban nem sokkal lemaradva befutottak a legjobb hazaiak is. A győztes némi meglepetésre Lomb Ádám lett 1:04:58-as idővel, mögötte három másodperces hátrányban Csere Gáspár ért célba másodikként, a harmadik Farkas Dárius Ádám lett 1:08:45-tel.

Csere a közösségi oldalán elárulta, ritkán örült még ennyire második helyezésnek, annál is inkább, mert 14. fővárosi félmaratoniján futotta eddigi legjobb idejét, arról nem is beszélve, hogy ez nem a leggyorsabb pálya és nagyon meleg volt.

A nőknél Nagy Julianna szerezte meg a győzelmet 1:18:23-as eredménnyel, őt követte Bakonyi Fruzsina 1:19:44-gyel, míg a dobogó alsó fokára File Zita állhatott fel (1:20:25).

A nagyszabású viadalt a Manna ABC 10 kilométeres futama zárta, amelyen 1500 résztvevő állt rajthoz, a bátor vállalkozók nagy hőségben, 32–34 fokban futottak. Abszolút elsőként a fiatal öttusázó, Gáll András végzett 34:18-cal, másodikként Silaghi Darius (34:38) ért célba, míg harmadikként Kelemen Péter futott át a célvonalon 35:05-ös eredménnyel. A női kategóriában Filó Edit (39:05) lett az első, őt követte Mészáros Emma (40:01), a dobogó harmadik fokára pedig Virág Angéla (41:11) állt fel.

A 38. Wizz Air Budapest Félmaraton újból karitatív célokat is szolgált: ötmillió forintnyi adomány gyűlt össze a Szent Márton Gyermekmentő Szolgálat, az Ökumenikus Segélyszervezet és a Suhanj! munkájának támogatására.