Tesztfutása és kiújult sérülése ellenére is magabiztosan győzött a Vadlánon

Klucsár Marcell nem foglalkozott semmivel és senkivel, csak ment előre, a végén 10:23:57-es idővel győzött a Vadlán Terep Ultra 108 kilométeres távján.

Visszatérő versenyző a Vadlán Terep Ultrán. Ezúttal milyen célokkal vágott neki a versenynek?

Második alkalommal vettem részt a rajta, először kétezertizenkilencben voltam ott, az volt az első terepversenyem – mondta Klucsár Marcell, aki 10:23:57-es idővel győzött a Vadlán Terep Ultra 108 kilométeres távján. – Idén nem volt semmi konkrét célom, mert sérülés miatt két hónapot kihagytam, így nem tudtam, pontosan milyen állapotban vagyok. Ez volt a tesztfutásom. A verseny előtt hat héttel kezdtem ismét szépen fokozatosan edzeni, azelőtt kerékpároztam, amennyire tudtam. Valójában nem is ment úgy a futás a Vadlánon, ahogy vártam, de nem foglalkoztam semmivel és senkivel, csak mentem előre.

Ha jól tudom, sajnos ismét előjött a korábbi probléma a lábával.

Az első hatvan kilométeren éreztem a korábbi sérülésem, elkezdett fájni a lábam, ami miatt jócskán vissza kellett vennem a tempóból, és óvatosan haladtam tovább. A pálya ismét nagyszerű volt. Az első felében kellemes volt az időjárás, aztán meleg lett, így hűteni kellett magam, de a fájdalom miatt nehéz volt haladnom, ez megnehezítette a dolgom.

Noha kiújult a sérülésem, és emiatt lassultam, láttam, hogy jó esélyem van a győzelemre. Tudtam, hogy az első helyen vagyok, a vége felé pedig mondták, hogy háromnegyed óra az előnyöm, így csak tettem a dolgom, és futottam.

Hogyan oldotta meg a frissítést?

A legtöbb dolgot vittem magammal, így géleket, szeleteket, vizet és sótablettát, valamint hatvan kilométerre küldtem előre frissítőcsomagot. A pontokon feltöltöttem a vizes kulacsot, a vége felé pedig többször tartottam pihenőt, ittam és ettem ilyenkor.

Milyen volt az idei éve? Van olyan verseny, amelyiket kiemelné?

A sérülések ellenére jól sikerült ez az év. Az Ultra Trail Hungary száztizenkét kilométeres távján az első helyen értem célba, remek verseny volt, minden a lehető legjobban ment; három héttel később a Triton Trail hatvanhárom kilométeres távján győztem, ez is kiválóan sikerült. Ezután jött a sérülés, ami miatt valamivel több mint két hónapot kellett kihagynom. A Vadlán Terep Ultra is jó volt, örülök a győzelemnek, de most a legfontosabb, hogy teljesen rendbe jöjjön a lában, így a pihenésé a főszerep. Idén már nem versenyzek.

Jövőre milyen célokat tűzött ki?

A Vadlán Terep Ultrára biztosan visszatérek jövőre is, ugyanis nagyon különleges hangulata van, aki egyszer részt vesz rajta, biztosan visszavágyik. Ráadásul a Keszthelyi-hegység gyönyörű, élmény ilyen környezetben futni. Ezen kívül sok verseny van tervben, ám még semmi konkrétum sincs, idővel kiderül, mely eseményeken leszek ott.