Saras őrület

A Costa Rica-i Rom Akerson és a skót Lesley Paterson nyerte meg az idei Xterra tereptriatlon-világbajnokságot Mauin. Az egyetlen magyar induló, Poór Brigitta az ötödik helyen végzett.

Durván hullámzó óceán, a korábbi heves esőzéstől dagonyázós mountain bike pálya és napsütés – ez fogadta az idei XTERRA tereptriatlon-világbajnokság résztvevőit Mauin. A kemény, saras versenyen a Costa Rica-i Rom Akerson, a nőknél a skót Lesley Paterson hódította el a világbajnoki címet és az azzal járó 20-20 ezer dolláros pénzdíjat.

Az 1 mérföldes úszást hatalmas hullámok között kellett letudniuk a versenyzőknek, majd jött a 18.5 mérföldes terep-kerékpározás, és a 6.5 mérföldes terepfutás a sáros esőerdőben és végig az óceánparti homokban.

A női versenyt a legjobb kerékpáros- és futóidőt produkáló, korábban Lyme-kórral küzdő Paterson nyerte meg, aki pályafutása egyik legjobb úszását is nyújtotta ezen a napon.

Lesley Paterson

Poór Brigitta a szezon során nyolc európai XTERRA világkupaversenyt nyert meg, és ezen a viadalon is győzelmi esélyei voltak, így érthető, hogy csalódottan nyilatkozott ötödik helye után.

„Sajnos nagyon rossz napot fogtam ki. Az úszásban csak arra törekedtem, hogy biztonságban maradjak, nem szeretem az ilyen nagy hullámokat. Keményen dolgoztam a bringa során, de a pálya második felében nagyon nem jöttek össze a dolgok. A kerekeim megálltak a sárban, háromszor ütköztem, a fogaskerekem beragadt, a kormányom félig átfordult, így kellett teljesítenem a pályát. A saras versenyek nem a kedvenceim, csalódott vagyok, mert sokkal jobb eredményt vártam, és tudom, hogy képes is vagyok rá. Jövőre visszatérek” – mondta Poór Brigitta.

XTERRA TEREPTRIATLON-VILÁGBAJNOKSÁG, MAUI
Férfiak: 1. Rom Akerson (Costa Rica) 2:52:41, 2. Weiss (Dél-Afrika) 2:53:16, 3. Osborne (Új-Zéland) 2:54:37. Nők: 1. Lesley Paterson (Skócia) 3:29:07, 2. Flipo (Mexikó) 3:39:55, 3. Orchard (Új-Zéland) 3:40:53, …5. Poór Brigitta (Magyarország) 3:45:26