Három magyar futó is első lett a kategóriájában a legendás UTMB-n

Rengeteg magyar ért célba a vasárnap zárult egyhetes UTMB-n, amelyen a leghíresebb, névadó távon kívül többféle útvonal kínált kihívást. Összegyűjtöttük az eredményeket, helyezéseket!

Az UTMB-vel, azaz a legendás, az Alpok franciaországi, olaszországi és svájci részén haladó Ultra-Trail du Mont-Blanc nevű terepfutóversennyel több szempontból is foglalkoztunk az elmúlt napokban. Kezdésként összefoglaltuk Csillag Eszter bravúros ötödik helyet hozó szereplését a 171 kilométeres UTMB-n, majd felidéztük az ugyanitt versenycsúcsot elérő spanyol Kilian Jornet zseniális produkcióját.

Az egyhetes futófesztivál változatos távjain Csillag Eszteren kívül rengeteg honfitársunk indult, ezért most megnéztük, hogyan is végződött magyar szempontból a világ egyik legfontosabb terepfutóversenye.

Figyelemreméltóan szerepelt Wermescher Ildikó, aki a 145 km-es TDS-en a női mezőny ötödik helyén zárt, míg kategóriájában (55–59 közöttiek) diadalmaskodott. Az 55 regisztrált magyar futó közül 34 ért célba valamelyik távon, amely figyelembe véve az útvonalakkal járó megpróbáltatásokat legalábbis megsüvegelendő teljesítmény.

Mint nyilvánosan elérhető Instagram-profilján Wermescher fogalmazott, a verseny egyszerre volt izgalmas és fárasztó, és már a startvonaltól sokat küzdött. Reális célként tűzte ki a 24 órán belüli teljesítést, ám egy héttel az esemény rajtja előtt megbetegedett, így még az indulása is bizonytalanná vált. Mindezek és a táv során tapasztalt kihívások miatt végül elégedetten nyugtázta a végeredményt.

Ugyancsak remekelt a civilben pszichiáterként dolgozó Paál Emőke, aki a 100 kilométeres távú CCC-t zárta elsőként kategóriájában, a 50–54 év közöttiek korosztályában.

És ne feledkezzünk meg Börcsök Andrásról sem, aki ugyancsak a TDS-en remekelt kategóriájában, a 60 év felettiek között; bőven a szintidőn belül célba érve a hetedik helyen zárt, ráadásul úgy, hogy tavaly ősszel elszakadt az Achilles-ina, így több hónapot kellett kihagynia. Ugyanezen a távon Belus Tamás szintén befért a legjobb tíz közé, kategóriájában (40–44) kilencedik lett.

Az UTMB magyar teljesítői (helyezés összetettben/saját nemében/kategóriájában)